Neler yeni

Forum Kuralları PvP Serverler Forum Kuralları

admin

Yeni kullanıcı
Yönetici
Admin
Moderator
Öne çıkan konu #1
Genel Forum Kuralları

kurallar.jpg

1- 5651 sayılı kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı meydana getiren üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiç bir mesuliyet kabul etmez.

2- T.C. Yasalarını veya uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.

3- Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak ne olursa olsun yasaktır ve PvP-Serverler.Comı'nda yeri yoktur.

4- Foruma katılabilmek için istisnai durumlar hariç (istisnai durumlar yönetim tarafından üyenin davranışlarına gore verilir) 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından ufak kişilerin üyelikleri 18 yaşını geçene kadar durdurulur.

5- Topluluklar hakkında tahrik edici ve ufak düşürücü yazılar yazılamaz. (Örnek: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Çingene, Roman, Göçmen vs...)

6- Tehdit edici, münakaşaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasal veya çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk farkına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullananlarını küçümser davranışlar sergilemek ne olursa olsun yasaktır.

7- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

8- Forumda Türkçemize ve yazım kurallarına dikkat edelim lütfen. Umuyoruz ki siz de güzel Türkçemizi düzgün bir şekilde kullanmaya özen göstereceksinizdir.

9- Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile yada tamamen renkli yazmak yasaktır. Bir tek vurguladığınız kelimeleri bu şekilde yazınız.

10- konu başlıklarını açmış olduğunız mevzu ile alakalı girmeye özen gösterelim. "Yardım", "Bakar mısınız" vb başlıklar girmeyelim. Ayrıca başlığın tümünü büyük harflerle yazmayalım, gereksiz noktalama işaretleri kullanmayalım.

11- Kendi sitesinin reklamını meydana getirecek şekilde, hit veya backlink almak amaçlı mesajlar yazmak ne olursa olsun yasaktır. Tespit edildiği taktirde süreli uzaklaştırma cezası uygulanır.

12- Para kazanmak için kısaltılmış bağlantılar kullanmak, backlink kasmak için mevzu açmak ve mesajlar yazmak ne olursa olsun yasaktır. Yaptığı tespit edilen üyelere uyarmaksızın süreli uzaklaştırma cezası verilir. Davranışın yenidenı halinde ise hesabı durdurulur.

13- Forumda bir mevzu paylaşırken, içeriğin bir kısmını yazıp link vermek veya kendi sitesindeki bir içeriği bir tek link almak, imleme yapmak için forumda paylaşmak yasaktır. PvP-Serverler.Com bir webmaster bilgi paylaşım portalıdır. İmleme yapmak için foruma konu açmayınız.

14- Eğer paylaşmış olduğunız içerik sizin tarafınızdan üretilmediyse kendi sitenizi kaynak olarak belirtmeyiniz. Bu bir data paylaşmaktan çok reklam meydana getirmeye girer ve 11. Kurala bakılırsa bu yasaklanmıştır. Paylaştığınız bu içerikte kaynak olarak sadece içerik üreticisini veriniz.

15- Forumda konulara konu ile alakasız, alaycı yada dalga geçici tavırda mesajlar atanlar forumdan belli bir süre uzaklaştırılacaktır. Davranışın devam etmesi halinde ise forumdan süresiz uzaklaştırılacaklardır.

16- açılan mevzuya ard arda en çok 2 yanıt atabilirsiniz. Bu sayıdan fazla cevap attığınız taktirde mesajlarınız silinecek veya konunuz kilitlenecektir. Devamlı yenidenı halinde ise üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.

17- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini ve reklamlara tıklanmasını istemeniz, sitenizde satılan yada aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, mp3, warez, hack, adult, pornografik ve benzeri sitelerin ve ürünlerin tanıtımı ve ticareti yasaktır. (film ve dizi siteleri hariç)

18- Özel mesajlaşma sistemini reklam yapmak için kullanan üyelerin hesapları uyarmaksınız müddetsiz durdurulur. Özel mesajlaşma sistemini amacına uygun kullanalım lütfen.

19- Hertürlü telif hakkına sahip içinde ne olduğu veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarmalmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.

20- Forumda kişisel zevkler için kullanıcı adı değişimi yapılmamaktadır. Eğer hakkaten gerekliyse, neden lüzumlu olduğunu açıklayıp kanıtlayarak, yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Lüzumlu görüldüğü taktirde kullanıcı adı değişiminiz yapılacaktır. (bir tek çok zorunlu durumlarda kullanıcı adı değişimi yapıyoruz. Kullanıcı adımı sevmedim, şöyle bir site açtım, heryerde değiştiriyorum vb benzer biçimde nedenlerle bize gelmeyiniz.)

21- Forumda çoklu üyelik kesinlikle yasaktır. Çoklu üyelik yapıldığı tespit edilen hesaplar forumdan sınırsız uzaklaştırılır. Özel durumları ise üyeler bu durumu kanıtlayarak yöneticileri haberdar etmelidir.

22- PvP-Serverler kesinlikle üye silimi veya bu üyelerin tüm bildiri ve mevzu silimleri yapılmamaktadır. Sebebi ise silinen kullanıcının kullanıcı adı ile bir başka kişi kayıt olabilir ve bu birey benzer biçimde davranarak üyeleri dolandırmaya çalışabilir. Bundan dolayı bu tarz tekliflerde bulunmayınız. Eğer üyeliğinizin durdurulmasını istiyorsanız, bu üyelik ile yöneticilere özel bildiri atıp talebinizi iletiniz. Talep doğrultusunda ferdin hesabı kendi isteği doğrultusunda durdurulur.

23- mevzularınızı doğru kategoriye bir kere açabilirsiniz. Aynı mevzunun birden fazla kez açılması veya ilgisiz kategorilerde açılmaya devam edilmesi halinde üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.

İmza Kuralları

1- İmza içeriğiniz yukarıdaki genel kurallara uygun olmalıdır.

2- İmzada kendi sitenizin reklamını yapabilirsiniz.

3- İmza en çok 4 satır olmalıdır.

4- Kullanıcıları rahatsız edecek ve forum tasarımını bozacak tarzda imza oluşturmak yasaktır.

5- İmza alanının satılması, kiralanması yada başka bir amaçla kullanılması ne olursa olsun yasaktır.


* Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her vakit saklıdır.
 
Mobil Sesli Panel mobil panel