Neler yeni

Amerika'da bir genç oyun arkadaşının hayatını kurtardı

  • Konbuyu başlatan kayaagokhan
  • Başlangıç tarihi
K

kayaagokhan

Forum Üyesi
#1
ABD'de bir genç, oyun sırasında nöbet geçiren takım arkadaşının evine acil durum ekibi yönlendirdi. Hastaneye kaldırılan İngiliz oyuncu, erken müdahale ile hayatta kaldı.

Daha önce sahte polis ihbarlarıyla ölüme yol açılan vakalardan sonra bir hayat kurtarma haberi geldi. Oyun oynadıkları sırada takım arkadaşı 17 yaşındaki Aidan Jackson'ın durumundan şüphelenen 21 yaşındaki Dia Lathora, acil bir durum olabileceğini düşündü.
Durumun ciddiyeti ise Lathora'nın İngiltere'deki Widnes şehrindeki güvenlik güçlerini aramasıyla anlaşıldı. Jackson'ın evine giden görevliler gencin ailesinin alt katta olduğunu görüp durumu fark etmediklerini gördü.
Hemen Jackson'ın odasına gidip nöbet geçirdiğini gördüler. Hemen müdahale yapılıp hastaneye kaldırılınca fark edildi ki erken müdahale sayesinde Jackson hayatta kaldı.

Dia Lathora durumun nasıl farkına vardı?

Oyuncu, Lathora'ya garip hissettiğini söyleyerek mikrofonu yatağına doğru çevirdi, böylece uzanırken konuşmaya devam edecekti. Ancak Lathora, kısa süre sonra Jackson'ın yanıt vermemesi nedeniyle bir şeylerin ters gittiğini anladı.
Lathora, takım arkadaşının adresini biliyordu, ancak başka herhangi bir iletişim bilgisi yoktu. Jackson'ın bulunduğu bölgedeki bir numarayı hızlıca bularak durumu bildirdi. Polis ve ambulans hızla Jackson'ın evine geldi ve annesine neler olduğunu anlattı.
Jackson, olay sonrasında yapılan röportajda, "Hatırladığım tek şey, uyandığımda odamda polis ve ailem nöbet geçirdiğimi söylüyorlardı" dedi.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
Mobil Sesli Panel mobil panel