Neler yeni

ABD Hazine Bakanı'ndan küstah Türkiye tehdidi!

anonim

Kullanıcı
Platin üye
Developer
Paylaşımcı
Hosting Yönetimi
Sponsor
T. Organizatörü
#1
ABD gömü Bakanı'ndan küstah Türkiye tehdidi!
Doğrudan Türk lirasını hedef alarak Türkiye'ye karşı ekonomik savaş başlatan ABD'nin hazine Bakanı Mnuchin, "Türkiye Papaz Brunson’ı özgür bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız." dedi.

ABD gömü Bakanı Steven Mnuchin, ülkesinin Türkiye'ye yönelik olarak başlattığı ekonomik savaşı derinleştirme arzusunda olduklarının mesajını vererek, "Türkiye Papaz Brunson’ı özgür bırakmazsa daha çok yaptırım uygulayacağız." dedi.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK bağlantıları iddiasıyla yargılanan ve tutukluluk hali ev hapsine çevrilen sözde rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılması halinde bile yapmış oldurımların kalkmayacağını söyleyerek Brunson'ın yalnızca bir bahane bulunduğunu itiraf eden Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, dün yaptığı açıklamada, "Rahip Brunson’ın bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak." ifadelerini kullanmıştı.

ABD'den gelen bu çelişkili ifadelere rağmen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim kalın bugün düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye kimseyle ekonomik savaş peşinde değildir. Türkiye ekonomisi bundan sonra daha da güçlenecektir." dedi 6CA8BB38-CAF7-424B-B4AA-FE6150DA443E.jpeg
 
Mobil Sesli Panel mobil panel