Neler yeni

Seoblog

Kullanıcı
Yönetici
Admin
Kayıtlı üye
Web sitesi
www.seslilink.com
Öne çıkan konu #1
Bilgisayarınıza windows 10 oluşturmak istediğinizde rağmenıza windows 10 home ve windows 10 pro şeklinde iki seçenek çıkacaktır. Normal internette gezinen, film-video izleyip, müzik dinleyen bir kullanıcı için windows 10 home en müsait sürümdür. Ancak her vakit için düzgüsel kullanıcı olun yada olmayın en uygun sürümün windows 10 pro olduğunu söyleyebilirim. Windows 10 pro içinde çoğu özellik barındıran ve her kullanıcıya hitap eden gelişmiş bir işletim sistemidir.

Bir çok kişi windows 10 indirmek istediğinde sağda-solda ne olduğu belli olmayan sitelerden işletim sistemini indirmeye kalkıyor ki ben buna şiddetle karşıyım. Bu biçim sitelerden indirdiğiniz işletim sistemi içine özel programlar ekleyerek bilgilerinizi çalmak isteyen çoğu kişi bulunuyor. Bu yüzden öyle-veya böyle özgün işletim sistemini microsoftun sitesinden indirmeniz sizin için daha faydalı bulunduğunu düşünüyorum.

Orjinalliği sorgulanabilir veya belli olmayan bir işletim sistemi bilgisayarınızın sürekli sıkıntı çıkarmasına neden olabileceğini unutmayın. Bu tarz indirme sitelerinden vazgeçip microsoftun resmi sitesini kullanarak rahatça windows 10 pro’yu bilgisayarınız iso dosyası olarak indirebilir ve tekra-yine kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıda verdiğim linklerden doğrudan –microsoft sitesinden- istediğiniz paketi indirip bir dvd’ye yazdırıp bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

çok önemli: windows 10’a ilişik son olarak sürüm ve versiyonunu indirmek için hemen altta paylaşmış olduğum makaleyı okumanızı öneri ediyorum.

Windows 10 orjinal son sürüm ve versiyonu (home, pro, education, enterprise) indirme >>> devamı oku

Windows 10 pro türkçe iso 32 ve 64 bit indir tek link (resimli ifade)
Windows 10 home özgün 32 yada 64 bit indirme aracı: tıkla
Windows 10 pro orijinal 32 yada 64 bit indirme aracı: tıkla
1- indirme aracı orijinal windows 10 pro yada home’un iso olarak bilgisayarınıza indirmenizi sağlayan bir vasıtatır. Ve bu direkt microsoftun sunucularından çekilmektedir. Son olarak sürümdür. Herhangi bir işleme doğal olarak tutulmamıştır. Indirme aracını indirdikten sonrasında programı çalıştırın. Açılan pencerede başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluşturun deyin. Yükseltme yaparsanız bilgisayarınızı kendiliğinden windows 10 yapmış olacaktır. Sadece yükseltme işlemleri bilgisayarları yavaşlattığından bu yöntemi öneri etmiyoruz.
windows-10-pro-indir.jpg
2- windows 10 home, windows 10 single language, windows 10 pro seçeneklerinden birini tercih edin. Bilgisayarınızın donanımının yeterli bulunduğunu düşünüyorsanız windows 10 pro seçmeniz öneri ediyorum. Ben windows 10 pro seçiyorum. Mimari olarak yeniden bilgisayarınız 32 bit veya 64 bit hangisini destekliyorsa birini seçin. 64 bit seçiyorum ve ileri diyorum.
windows-10-indir-orjinal-iso.jpg
3- isterseniz bir flash belleğe atabilirsiniz. Sadece bu mevzuda bilginiz yoksa flash yerine direkt bilgisayarınıza indirmek için iso dosyasını seçiyorum.
windows-10-iso.jpg
4- Ardından bilgisayarın neresine kaydetmek istiyorsanız orayı seçiyorsunuz. Masaüstünü seçiyorum.
windows-10-pro-orjinal-indir.jpg
5- Son aşamada ise Windows 10 yüklenmeye başlıyor. Yükleme %100 olduğunda otomatik ISO dosyası bilgisayarınıza indirdiğiniz yerde olacaktır. Bundan sonra bir ISO yazdırma programı (Nero vs.) ile DVD’ye yazdırın. İşlemimiz bu kadar.
windows-10-indirme-aracı.jpg

Ekli dosyalar

Sesli Panel mobil sesli sohbet paneli