Neler yeni

Linux Hosting Linux OS ile En İyi Web Hosting

Seoblog

Kullanıcı
Yönetici
Admin
Kayıtlı üye
Web sitesi
www.seslilink.com
En iyi Linux Hosting nereden alabilirim?
Linux Hosting Nedir?

Binlerce hosting şirketi var ve neredeyse hepsi Linux hosting sunuyor. Bu sizin için doğru hosting şirketi bulmak çok zor hale getirir. Bu yazıda, sürecin bazı şanslarını almaya çalışıyoruz.

Pek çok ana bilgisayar - özellikle paylaşımlı barındırma sağlayıcıları - Linux'u hosting paketleri için varsayılan olarak, bu yüzden piyasa lideridir. Aynı zamanda Google'ın geniş sunucu bankalarını çalıştırmak için kullandığı işletim sistemi: 15.000'den fazla ve sayıyor.

Linux Tarihi
GNU / Linux işletim sistemi 1991 yılında ortaya çıktı.

Linus Torvalds
Finli sistem mühendisi Linus Torvalds, bilgisayar bilimi derecesinin bir parçası olarak onun yaratımı üzerinde çalıştı ve onun adını aldı - başkası tarafından da olsa. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca, Torvalds'ın Linux çekirdeği, bir işletim sistemi haline getiren tüm GNU araçlarıyla birleştiğinde, geliştirici topluluğu arasında inanılmaz derecede popüler hale geldi.

1996 yılında, meşhur penguen logosunu, Avustralya Ulusal Hayvanat Bahçesi'nde Torvalds'a benzeyen bir penguene saygıyla kazandı.

Linux Genişlemesi
Yıllar geçtikçe, Linux ayrıldı, birleştirildi, yeniden icat edildi, yeniden paketlendi ve tekrar tekrar söküldü ve başarısını sürekli koruyan ve geliştiren büyük bir kullanıcı topluluğuna borçlu.

Linux dağıtımları
Çeşitli Linux dağıtımları vardır ve bunların birçoğu ücretsizdir, bu yüzden Linux'u CentOS, Fedora, Ubuntu, RedHat Linux ve benzerleri olarak anlayabilirsiniz.

Bu onun büyük izlediğini kanıtlıyor, ama herkesin hayranı değil. Microsoft'un Steve Ballmer'ı, 2000 yılında bir Seattle etkinliğinde "komünizmin özellikleri" olarak nitelendirdi.

Linux Özgür Yazılımdır
Şirketler Linux'u benimseyebilir ve kendi işletim sistemlerini geliştirebilirler. Google’ın Chrome OS’i etkin bir şekilde Linux’un bir versiyonu ve Android’in de bu konuda çok şeyleri var.

Microsoft, görüşlerini yumuşattı ve şimdi X serisi Nokia telefonlarında Linux kullanıyor. Dell, artık önceden yüklenmiş olan Ubuntu ile dizüstü bilgisayar satıyor. Canonical - Ubuntu'nun sahipleri - bir Linux akıllı telefonunu pazarlıyor.

Transport Deutschlandweit internationale transport