Neler yeni

İlginç Google İndex Sorunu

• Konbuyu başlatan MBNS
  • Başlangıç tarihi
M

MBNS

Forum Üyesi
Herkese selam.

Yaklaşık 6-7 aydır tek bir içerik girilmeyen, ancak son 1, 1.5 aydır günlük düzenli (%100 özgün) içerik girişi yapılan site için Google'ın indexleme sorunu söz konusu. Google Bot siteye geliyor, ancak yeni içerikleri indexlemek yerine gidip eski içeriklerde tarama yapıyor.

Şöyle ki;

"AAA" başlıklı bir içeriği ekledik diyelim. Üstünden yaklaşık 12 saat geçti ve o URL'yi Google'da aratıyorum. İndexlenmemiş. Şimdi "AAA" başlığını Google'da aratıyorum ve sonuçlarda eski bir içeriğin açıklamasında o başlık görülüyor. Çünkü her yazının altında "Benzer Haberler" altında son girilen içerikler listeleniyor. Buradan botun siteye geldiğini ve yeni içeriği görüp indexlemek yerine eski içerikte gezip çıktığı çıkarımında bulunabilirim. 20 saat sonra falan içerikler eklenmiş oluyor. Kimi zaman eklenmemiş oluyor. Webmasters'tan Google Gibi getir yaparak taratıyorum ve dakikalar sonra içerikler indexleniyor.

Spam, manuel ceza vs hiçbir şey söz konusu değil. Google Webmasters yapılandırmaları tam. Site haritaları tam. Mesela robots.txt'ye de site haritaları eklendi. Sizce sorun nedir? Ne yapmak lazım?

Transport Deutschlandweit internationale transport