Neler yeni

Her şey buna dayanmıştır

Seoblog

Kullanıcı
Yönetici
Admin
Kayıtlı üye
Web sitesi
www.seslilink.com
Öne çıkan konu #1
image (1).png

Avengers: Sonsuzluk Savaşı İncelemesi

Benim saygım var Stark. İşim bittiğinde, insanlığın yarısı hala hayatta olacak. Umarım seni hatırlarlar.
On yıl süren yapımda ve 18 film yaptıktan sonra , Marvel Sinematik Evreninin 3. Aşamasının zirvesine Infinity War'a ulaşırız ve çocuk hayal kırıklığına uğratmaz. Doğrudan bir Infinity Stone kazandıktan sonra Thor: Ragnarok , Thanos'un post-kredi sırasından başlayarak , Loki'den ikincisini talep etmeye çalışan Thor'un mülteci gemisinde. Hulk da dahil olmak üzere herkesi yendikten sonra, emosyonlarını, duygusal olarak yüklü bir sahnede, neyin geleceğini öven emosyonlarda başarılı oluyor: karakterleri, Thanos'un tekil misyonunda herkesin içinden geçtiği gibi, beklentilerinde duygusal kargaşa.

Anthony ve Joe Russo'ya yön veren görevler verildi ve bu kadar çok karakter, birkaç hikâye parçasını bir araya getirme, gerginlik yaratan bir şekilde eylem ve duygu dengeleme, çok şişkin ya da aşırı hissetme hissi vermeyecekleri için övgüde bulunacaklar. ve izlemek için oldukça cezalandırılıyor; eylem içeriğinden dolayı değil, hikaye satırlarının duygusal ağırlığına da bağlı. Parçanın ana kötü adamı da dahil olmak üzere herkes, bir şekilde, bir şekilde gelecek olan duygusal bir arka plana sahiptir; böylece filmin sonunda ve Vizyon, Scarlet Witch ve Thanos arasındaki stand-off, duygusal olarak süzülür. Bu tek noktaya temalar üzerinde devam etmek için bir hikaye anlatma çalışmasıdır - sadece çarpıcı.

Krediler yuvarlandıktan sonra (post-kredi sahnesinde umut veriyor) yorgunsunuz ve buradan nereye gideceğinizi merak ediyorsunuz. Zaman ve tekrar Marvel, daha iyi olmaya devam etmek için gerekenlere sahip olduklarını kanıtladı, ama bu noktadan aşılmaz görünüyor! Ama nereye gittiklerini görmek için sabırsızlanıyorum.


Avengers: Sonsuzluk Savaşı 4K Resim

1.png
Yenilmezler: Infinity War , Arri Alexa IMAX, RED Weapon Dragon VV ve RED Weapon Helium S35 kameralarının 6K - 8K (!) Arasında değişen çözünürlüklerini kullanarak dijital olarak çekildi, ancak sonuçta burada 2K DI olarak bitti. bu Ultra HD Blu-ray sürümü. Disk, geniş ekran 2,39: 1 en boy oranında bir 3840 x 2160p çözünürlük görüntüsü sunar ve 10 bit video derinliği, daha geniş bir Renk Gamı (WCG), Yüksek Dinamik Aralık kullanır ve HEVC (H) kullanılarak kodlanır. 265) HDR10 için kodek. Biz Bölge serbest UK Ultra HD Blu-ray serbest bırakma gözden Infinity Savaşı: Avengers bir on Panasonic 65DX902B bir ile Ultra HD 4K TV Panasonic DMP-UB400 Ultra HD Blu-ray oynatıcı.

Bu 2K DI yukarı ölçek, her dönüşte Blu-ray'ı en iyi şekilde kullanır
Detay, olağanüstü, her şey temiz, açık ve hassas - deri dokusu (Iron Man takımında Stark'ın yüzünü kapat), giyim örgüleri ('süper' takım elbise veya başka şekilde) detayları kapat (eski telefonda kireç), mesafe çekimleri (New York'a ya da Titan'ın harabeye bakan): Her şeyin keskin bir kenarı vardır ve bozulmaz.

Her zamanki gibi detayın hikayenin yarısı kadar az olduğu için, WCG ve HDR eklenmesi görüntüyü önemli bir pop verir; Blu-ray ile başa çıkamayacağı renklerle - Nidavellir'deki fırını veya Uzaydaki nebula çekimlerinden herhangi birini başaramazsınız), Infinity taşlarının herhangi birindeki renk derinliği, ekranın dışına, Gamora'nın ten rengine ve Thanos, nasıl notlandırdığını gör. Çerçeveyi geriye doğru iten siyah bir seviye ve görüntüyü ileriye doğru iten beyaz bir seviye, özellikle gün ışığı sahnelerinde (örneğin, Wakanda savaşı) belirgin 3D pop var. Patlamalar, silah ateşi (özellikle Demir Adam'ın kirişleri), büyülü büyüler renk bakımından çok zengindir. Cilt tonları gibi zımbalar çok doğal.

Dijital olarak sorun yok ve kaynak kusursuz.


Avengers: sonsuz savaş 4k ses
image (1).png
Çevrelere ve üst başlara, her yöne efektler yerleştirmek için kullanılır; savaş dizileri, 3 boyutlu uzayda her yönden gelen yumruklar, tekmeler, silah ateşi, roketler, büyülü büyüler, çığlıklar ve haykırışlarla bundan çok yararlanır. Skor, karışıma iyi bir şekilde oturtulurken, diyalog açık ve net ve ihtiyaç duyduğu yönelime sahip. Tabakalama, derinlik hissini surround sahnesine farklı bir şekilde yansıtarak çok iyi anlaşılır ve hacimdeki artış, parçaya yumruk ve dinamik eklemeye yardımcı olur.


Avengers Infinity Savaşı 4K Ekstralar


2.pngUHD diskinde ekstralar yoktur; hepsi dahil Blu-ray üzerinde bulunur.

Sesli Anlatım - Yönetmenler Joe ve Anthony Russo ve yazarlar Christopher Markus ve Stephen McFeely, film yapım sürecinin tüm yönlerini araştıran kaliteli bir sohbet edip, duygusal anlatıyı eylem ve çeşitli hikâye konuları ile dengeleyerek, Onların sonuçları.
Intro - Yönetmenler Joe ve Anthony Russo, film hakkında birkaç düşünceyi tanıtıyor.
Garip Simya
- pek çok Marvel karakterini bir arada olmak için gereken çabayı gösteren 5 dakikalık özellik.
Mad Titan - filmin kötü adamını inceleyen 6 dakika; motivasyonları, algısı ve performansı.
Savaşın Ötesinde: Titan - 9 dakikada biraz daha önemli olan bu özellik, Marvel karakterinin bir araya gelmesinden sonra Titan hakkındaki ayrımı daha yakından inceleyerek, stil, stunt, efekt, performans, film ve CG'ye bakarak inceliyor.
Savaşın Ötesi: Wakanda - Aynısı , 10 dakika içinde, bu sefer Wakanda'yı merkez alıyor.
Silinmiş Sahneler - 10 dakika koşarak, 4 sahneler, başlıklı: Mutlu Bilgelikler En İyi, Zihin Taş için Hunt, Muhafızlar Onların Groove Geri alın ve Bir Babanın Seçimi .
Gag Reel - 2 dakika etrafta dolaşıyor.


Avengers Infinity Savaşı 4K Kararı


5.png

MCU'daki her şey buna dayanmıştır: Sonsuz Savaş - ve onu hayal kırıklığına uğratmaz. “Evren” in hemen hemen her karakterini, Evren için tek bir savaşta bir araya getirerek, filmin sadece “çizgi roman” filminin ötesine yükselen anlatı içinde duygu ve karmaşıklık katmanları vardır. Thanos, ona karşı duran karmaşık bir kötü adam, karmaşık kahramanlardır, bu, soruyu çeken bir filmin duygusal bir roller-coaster'ını yapar - buradan nereye gidilir? Aynı, 2012'de The Avengers'la ilgili olarak söylenmişti ve bu da iyi ve gerçekten de iyiliğe sahip. Sonsuzluk Savaşı . Sadece çarpıcı.

Disney'den 4K UHD oldukça iyidir; Resim 2K büyük ölçekli olabilir, ama asla bilemezsiniz; detay yüce ve WCG ve HDR ile görüntü inanılmaz renkler, zifiri siyahlar ve güzel beyazlar ile mükemmel. Ses, her zamanki Disney ses ayarından etkilenir, ancak yapılan bir şey, çevreyi ve aşırı kafaları meşgul etmek ve bolca güçlü bir bas varlığı ile bol miktarda etki yapan bir ekstravaganzadır. Bununla birlikte, ekstralar, vurgulama olan yorumlarla birlikte, biraz hafif.
 
Sesli Chat SesliChat